ריפלוקס תינוקות. מבחינה טכנית, זה נקרא ריפלוקס גסטרו-וושט (GER) ומתואר כהתקף של יריקה – עד וכולל ההתקף שחוות תינוקות רבים. זה קורה כאשר תוכן הקיבה נשטף חזרה דרך צינור המזון של התינוק. זה גורם לחומצת הקיבה להיכנס מחדש לוושט (ולעתים גם לגרון), מה שגורם לתסמינים של ריפלוקס של התינוק, או GERD.

באופן אירוני, תינוקות רבים ותינוקות עם ריפלוקס נאבקים למעשה עם מערכת עיכול חלשה ואינם מייצרים מספיק חומצת קיבה. הם סובלים גם ממחלת ריפלוקס גסטרו-וושט (GORD), בה הסימפטומים של אפילפסיה הופכים להיות מטרידים. יותר ויותר, תינוקות מאובחנים בצורה שגויה עם GERD, מצב בו אוכל או נוזל מהקיבה דולפים לאחור דרך הוושט. אם זה מלווה בסימפטומים אחרים ונמשך, הוא נחשב למחלה והוא ידוע בתור מחלת ריפלוקס במערכת העיכול או GER D.

האפשרויות לטיפול בחזרת חומצה אצל תינוקות תלויות בגילם ובחומרת הבעיה. ברגע שתתחיל להעריך מה התינוק שלך אוכל, אתה יכול לשנות את אופן האוכל שלו כדי למנוע את זה אצל תינוקות. ישנם מספר מאכלים שיהיה נהדר לתת לתינוק עם הפרעות תנודה אספקה טובה – נסבל על ידי תינוק ריפלוקס, אך כמובן שכל התינוקות פשוט שונים מדי בכל הנוגע להתחדשות.

אם אתה מרתק את ילדך מספר פעמים בכל הזנה, לחץ הקיבה שעלול לעורר ריפלוקס ממוזער. שמירת תינוק זקוף לפחות 30 דקות לפני ואחרי כל האכלה ואז החזקתו מספר דקות תעזור להפחית את כמות אי הנוחות בקיבה ובמעיים. במדריך שלנו לטיפולים הטובים ביותר בחומצה, אנו מציעים מספר טיפים וטריקים שיכולים לעזור לך להילחם בשטף החומצה של הילוד שלך.

רפידות פרג יכולות להיות דרך נהדרת לשמור על תינוק זקוף, דבר שיכול לעזור בתסמיני ריפלוקס לתינוק. יש אימהות שהשתמשו גם במוצרים כמו Gripe Water ו- Colic Calm לצורך ריפלוקס לתינוק, אך האם אי פעם היית צריך להשתמש בהם?

לעת עתה, ברצוני להתייחס לריפלוקס שקט, המכונה גם ריפלוקס גרון-גרון (LPR), מכיוון שהוא יכול להיות קשה יותר לאיתור מאשר נוזל כללי ויכול להשפיע, בין היתר, על יכולתו של התינוק שלך לִישׁוֹן. התינוק שלך עלול להיחשף גם למצב חמור יותר, GERD (מחלת ריפוקס במערכת העיכול), אם הוא יורק או מראה את התסמינים הבאים. אם הרופא שלך מגלה שהתינוק סובל מ"כאב ריפלוקס "(המכונה" GERD "), ייתכן שתשמע כמה מההמלצות הבאות. בעוד שתינוקות מבוגרים וילדים צעירים עדיין מראים סימפטומים של "רפלקס שקט", יתכן שהם סובלים מבעיות רפלוקטנטיות "שקטות" מתמשכות שיש לטפל בהן מבחינה רפואית, כגון בעיות באכילת מוצקים או הבשלת מערכות העיכול שלהם.

אם התינוק שלך חווה ריפלוקס, העצות הבאות יכולות לעזור להקל (ובתקווה לירוק) את אי הנוחות שלו. היזהר מסימנים להיצרות פילורוס, שלעתים עלולים לטעות ב- GERD אצל תינוקות. לתינוק שלך יכול להיות הגנה על חומצה פשוטה אם הוא יורק לעתים קרובות לאחר האכילה, אך נראה שלא אכפת לו. אם תחכה עד שהיריקה תיפסק והתינוק לא ירק שוב, אתה יכול לבקש מהרופא שלך לנסות תרופות שטף חומצה על התינוק שלך במשך כמה ימים כדי לשפר את זה ולראות אם התרופה באמת נחוצה.

הסימפטומים של ריפלוקס עשויים להשתנות, אך תינוקות הסובלים מבעיה בדרך כלל נוטים להשמיע רעשי חנק, שיעול או חנק ולהיראות טרודים במהלך הארוחות. בנוסף, ריפלוקס במערכת העיכול נוטה להגיע לשיא אצל תינוקות ב -4 חודשים ולירוק – לאחר ההאכלה הוא נוטה לרדת ב -12 חודשים, לרוב אצל ילדים מתחת לגיל 5. דלקת אספגיטיס – זהו מצב בו הוושט נדלק וזה יכול להוביל לריפלוקס חומצי אצל ילד.

תינוקות בדרך כלל צומחים מריפלוקס בגיל שנה עד שנתיים, שזה בערך גיל אחיהם הגדולים, אך עדיין ניתן להאכיל אותם שוב לאחר כחודשיים.

רוב התינוקות עם ריפלוקס במערכת העיכול ישכחו את הסימפטומים שלהם טוב יותר בחודשים הראשונים לחייהם. אם לילדך מופיעים סימפטומים של GERD, חשוב לפנות לייעוץ אצל הרופא או רופא הילדים שלך לגבי מצבים חמורים אחרים שחולקים חלק מהתסמינים של Refux אצל תינוקות. לדוגמא, אם התינוק שלך בוכה בגלל שיש לה כאב מצרבת או מחומצה, והיא בוכה אחרי שהקיאה את כל האוכל, איך תדע אם יש לה שטף חומצה או GER D? מכיוון שהתסמינים דומים כל כך, לא בטוח אם התינוק סובל מחומצה או GERD. עם זאת, כל הילדים, המתבגרים והמבוגרים יכולים להיות מושפעים משפעת. כשאתה מכניס את תינוקך לדרך שינה, תוכל לדעת אם ריפלוקס חוזר או מתלקח ותוכל לתמוך בשגרה של הרדמת התינוק לידה. יש תינוקות שלמעשה חיים מהשגרה הזו וישנים דרך החזרתם, ולכן זה עוזר להם לעלות על המסלול לראות אם החזרתם חוזרת ומתלקחת.

ריפלוקס תינוקות
ריפלוקס תינוקות צילום pixbay

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *