צלצולים באוזניים. לפי ההערכות, 15 עד 20 אחוז מהאמריקאים סובלים מצלצול מתמשך באוזניים, הנקרא טינטון. על פי מחקר חדש של חוקרים מאוניברסיטת קליפורניה, סן פרנסיסקו, הצלצול באוזניים נובע מבעיה באוזן הפנימית כשאנשים סובייקטיביים אומרים שיש להם את זה.

אחד הגורמים השכיחים ביותר לטינטון הוא נזק לתאי השיער בשבלול, הנחשב למסלול שמיעתי לכך. אם השערות באוזן הפנימית מעוקלות או שבורות, הן יכולות לפלוט דחפים חשמליים אקראיים מהמוח למוח שלך, כפי שקורה כאשר אתה נחשף באופן קבוע לרעשים חזקים הגורמים לאינטוס. הסיבה לכך היא שאובדן שמיעה מזיהום רעש הוא שכיח, וכשאתה שומע שוב צלילים חיצוניים, על המוח שלך לפצות על ידי הפקת צליל משלו. במילים אחרות, האוזניים מזמזמות וצלצלו לזמן קצר, בדרך כלל ללא סיבה נראית לעין, אך לפעמים לזמן ארוך יותר.

עם זאת, אתה יכול ללמוד להתמודד עם צלצול באוזניים על ידי פנייה לייעוץ רפואי וטיפול בסאונד, שיכולים לעזור להסיח את דעת המוח מצלילים אחרים כדי להפוך את הטינטון לפחות מורגש. אין שום ערובה כי פיניטוס שלך ייעלם אם תשמע אותו מצלצל למשך שלושה חודשים. לקבלת מידע נוסף אודות הסיבות והטיפול בטינטון, צרו קשר עם האגודה האמריקאית לדלקת טינטון (ATA) או עם מומחה שמיעה. אם יש לך דלקת טינטין, בקש התייעצות עם טינטיט וקבל הקלה (קרא את הפודקאסט שלנו על טינטניטיס). אם אתה מבחין בטינטון או בבעיות אחרות בשמיעה, שוחח עם רופא המשפחה או האודיולוג. אם אתה מוטרד מכך, עבור תחילה לרופא שלך לבדיקת שמיעה, או פנה לרופא לקבלת מידע נוסף.

אם טינטון מורגש במיוחד בסביבה שקטה, נסה להשתמש במכונה עם רעש לבן כדי להסוות את הרעש; זה יכול לעזור לעשות את זה קצת פחות מורגש. אם יש לך טינטון פועם, יתכן והרופא שלך לא יוכל לשמוע אותך כשהוא מבצע בדיקה כדי לקבוע את יעדיה, אך אודיולוג יכול לבצע אבחנה מדויקת ומקיפה כדי לשלול גורמים אחרים העלולים לגרום לרעש הראשוני שלך. זה מתגלה יותר כאשר אתה מוקף בסביבה שקטה ויכול לגרום לה להיות ברור יותר.

אתה יכול גם לשמוע רעשי שריקה או לחיצה באוזן אחת או בשתי האוזניים או באמצע הראש. יתכן שתשמע צלצול באוזניים שתשמע שוב ושוב כמה ימים ואז זה נעלם לאחר כמה ימים ואפילו שבוע.

אם יש לך טינטון וצלצול באוזניים, אתה לא תהיה היחיד ששומע את זה, גם אם יש לך את זה. ככל שאתה שומע יותר זמן את הרעש, כך גדל הסיכוי שאתה מתמודד עם טינטון כרוני. מכיוון שהרוב המכריע של הצלילים שכבר אינך שומע עקב טינטון אינם מופקים באוזניים אלא גורמים לירידה בשמיעה, אין שום משמעות כי כל כך הרבה ותיקים חולים בטינטון לאחר חשיפה לרעשים חזקים. אם לרוב חולי האינסולין או לכל חולי האינסולין שלך יש ירידה בשמיעה, לחץ הטינוזיטוס אומר שאף אחד לא מאבד את שמיעתו.

אובדן שמיעה הוא גם לא מקובל, ואין שום סיבה לצלצל, לזמזם או לשרוק באוזניים, לא משנה בן כמה אתה. אם אתם שומעים רעשי צלצול או זמזום באוזניים ולא מופיעים תסמינים אחרים של טינטון, זו לא בעיה רצינית, ולכן אינכם צריכים "לסבול" אותה.

הצלצול באוזניים מתרחש כאשר אדם שומע צליל כאשר אין רעש חיצוני, ובדרך כלל מתארים אותו כמו פעמון מצלצל, רעש זמזום או רעש לחיצה, שריקה או זמזום. זה אולי נשמע כמו שריקה או באז, אבל זה יכול להיות אות לטפל בגופך, כמו שצלצול בפעמון יכול לשלוח אזהרה.

עם זאת, שימוש ממושך באוזניות בעוצמה גבוהה עלול לגרום נזק לשמיעה, כולל צלצול באוזניים. בעוד טינטון קל יכול להיות מלווה בצלצול עדין, המהווה מטרד קל, צלצול באוזן יכול להיות מספיק רציני כדי לשבש את העבודה או את הפעילות היומיומית.

הסימפטומים כוללים סחרחורת, צלצול באוזניים ואובדן שמיעה שיכול להימשך שעות ואז להיעלם. אובדן שמיעה קשור למשל להזדקנות, וצלצולים כרוניים או זמזומים יכולים להוביל לצלצול, צינורות או טינטון צינורי.

טינטון יכול להתבטא בדרכים שונות ורבות, כולל צלצול, זמזום, צלצול או זמזום באוזן אחת או רעש בשתי האוזניים. צליל הטינטון נשמע בכל האוזניים או באחת מהאוזניים ויכול להשתנות בגובה הצליל משאגה נמוכה לצלצול גבוה או צלצול גבוה.

בעזרת טיפול טינטון נכון, ניתן לאמן את המוח שלא לשמוע את הצלצול בכלל. שיטה זו למעשה מקשיבה לצלילים המסיחים את דעתם מכל צלצול או זמזום המופק על ידי t initus, כגון רעש באוזן.

צלצולים באוזניים
צלצולים באוזניים צילום pixbay

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *