בית מרקחת מה זה בכלל? עם הופעת בית המרקחת הקליני המודרני, בתי מרקחת לאספקת אשפוז התפתחו למנהג ייחודי של בתי מרקחת. רוקחים קליניים מטפלים בחולים באזור בריאות, ותנועת בתי מרקחת קליניים החלה בתחילה בבתי חולים ובמרפאות.

רוקחים בסביבות אלה לעיתים קרובות אינם מנפיקים תרופות, אך רואים בחולים חלק מהטיפול במחלה או במצב כרוני. כדי למנוע את אי הנוחות של ביקור אצל רופא, לקוחות מזמינים פעמים רבות תרופות מבתי מרקחת כאלה כדי להשיג תרופות שהרופא שלהם לא רוצה לרשום. רוב הרוקחים מתמודדים עם דילמה אתית במצב כזה, וחלקם עשויים לעשות זאת לפחות פעם בשבוע.

מדעני מחשבים פרמצבטיים עובדים בתחומי עיסוק רבים בבית מרקחת, אך הם יכולים לעבוד גם מחוץ לבית המרקחת. רוקחים שבבעלותם או מנהלים את בתי המרקחת שלהם מקדישים זמן לעסקים, כגון ניהול מלאי.

לדוגמא, ישנם כמה רוקחים המתמחים בסוגים מסוימים של תרופות, כגון תרופות לסרטן, אנטיביוטיקה ומשככי כאבים. רוקחים בבתי מרקחת בבתי חולים יכולים לקבל הכשרה מיוחדת בטיפול במכשור רפואי ובפרוצדורות רפואיות אחרות. בצבא ארה"ב לא חלים חוקים המונעים מטכנאים לייעץ למטופלים או לבצע בדיקות סופיות לפני מסירתם לחולים. רוקחים גרעיניים מתקשרים עם מטופלים ועוברים הכשרה לטיפול בחומרים רדיואקטיביים ובמשימות בריאות אחרות. לרוקח בבית מרקחת קהילתי יש לרוב מגוון רחב של ציוד תרופתי, החל בתרופות וציוד וכלה במכשירים למכשירים רפואיים ועזרים רפואיים.

בנוסף, לעיתים קרובות חובה כי על בית המרקחת להיות רוקח מוכר, ודמי שירות נגבים בגין משא ומתן עם חברות ביטוח בתי מרקחת ויצרני תרופות, וכן להפעלת דואר – להזמין בית מרקחת. רוקחים רבים עובדים בבתי מרקחת קטנים, אשר עשויים לאבד את מקום עבודתם כאשר אנשים רבים יותר ממלאים מרשמים בהזמנת דואר או באינטרנט. זה נכון במיוחד מכיוון שקמעונאים רבים, כולל סופרמרקטים וקמעונאים המוניים, יש כיום בתי מרקחת בחנויות שלהם. עם עליית בתי המרקחת המקוונים והטכנולוגיה המשולבת, בתי מרקחת קטנים יותר מסוגלים יותר ויותר להתחרות במתחרים הגדולים שלהם. בתכנית

, רוקחים המבקשים תואר פוסט-דוקטורט בפרמקולוגיה, ניהול רוקחות או חינוך לרוקחות עשויים לבלות שנה עד שנתיים בתוכנית. המשמעות היא שצריך להרוויח את 1500 השעות הנדרשות להתקבל לבית הספר ACPE – מוסמך בארה"ב, קנדה, אוסטרליה וניו זילנד. תוכניות D עשויות לחייב רוקחים המבקשים תפקיד כעוזר פרופסור לרוקחות באוניברסיטה או באוניברסיטה – בית ספר לרוקחות ברמה – להשלים תושבות לשנה או שנתיים. תוכניות D עשויות לדרוש מרוקחים המחפשים עבודה בבית חולים ציבורי או פרטי, בבית חולים או בבית ספר לרפואה להישאר בבית חולים במשך שנה עד שנתיים.

אין חובה להירשם כרוקח רשום בארה"ב, קנדה, אוסטרליה וניו זילנד, אך עליך להיות בעל הכשרה של רוקחות לפחות שנתיים בבית חולים ציבורי או פרטי, בבית חולים או בבית ספר לרפואה. אין דרישות לדרוש תואר בפרמקולוגיה, ניהול רוקחות או בית ספר לרוקחות ברמה של בית ספר ACPE – מוסמך באוסטרליה או בקנדה.

כדי לקבל הסמכת CPhT, טכנאי רוקחים חייב לעמוד בדרישות האישור ולעמוד בתוכנית פרמקורקציה והערכת תוצאות (PCOA) בארה"ב, קנדה, אוסטרליה וניו זילנד. על כל הסטודנטים לעבור את קורס הלימודים בפרמקולוגיה וניהול רוקחות, כמו גם את תוכנית הלימודים והערכת התוצאות (PCOA) של בתי המרקחת ברמת ACPE בשנתיים הראשונות שלהם בבית הספר לרוקחות.

PhI משמש את בית המרקחת להערכת האיכות ולשיפור האמצעים ולהערכת כוח האדם שלה. בית המרקחת יגלה PHI לשותפיו העסקיים על מנת שיוכלו לספק שירותים לבתי המרקחת.

אם ברצונך לבקש שינוי כתובת או מספר טלפון, אנא קבל טופס מבית המרקחת והחזיר אותו מלא. כאשר אתה מגיש בקשה לקבלת גישה, עליך לפעול בצורה כזו שתגיש בקשה לגישה ותקבל עותק של ה- PHI הכלול בבתי המרקחת למשך הטיפול ב- PHI. כל מי שרוצה לראות או להשיג עותקים של PHI צריך למלא את הטופס "בקש נתוני גישה" בבית המרקחת שלו, להחזיר אותו לרוקח ולבקש שימושים וגילוי של הגבלה, כמו גם לקבל הגבלות נוספות. למי שרוצה לקבל גישה ל- PHI שלך באמצעות השותפים העסקיים שלך או לבקש הגבלות על השימוש ב- PHI שלך, לא תקבל טופס זה או כל צורת גישה אחרת מבית מרקחת אלא אם כן קיבלת מרשם לתרופה או אחרת. מכשיר רפואי מבית מרקחת אחר המכיל גרסת PHI עבורך או לכל משך זמן בו אתה מנהל PHI בבית המרקחת. כדי להגיש בקשה להגבלה נוספת, תקבל את הטפסים "יישומי הגבלה ושימוש" ו"גילוי "אותם תוכל להשיג בבית המרקחת שלך.

בית מרקחת
בית מרקחת צילום pixbay

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *